4ти Саем на Грамофонски Плочи Куманово 2024

Денес со почеток во 12:00 часот, во барот Министерство во Куманово ќе се одржи четвртиот Саем на Грамофонски Плочи Куманово 2024.

Покрај можноста да купите плочи од излагачите на овогодинешниот саем, ќе уживате и во музичката програма која организаторите ја подготвија за вас.


Артисти:
Goce
Chvare
Double G

Се гледаме!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на романот „Победникот беше таа“ од Викторија Костадиновска

Вечерва во Збор Книжарница-кафе во Скопје, со почеток во 19:00 часот, ќе биде промовиран првиот …