Промоција на новиот албум на Кокан Димушевски „The back of beyond“

На 20.09.2023 година (среда), Кокан Димушевски ќе го промовира својот нов албум “The back of beyond” во Аудиокултура, кој воедно е и негов прв албум издаден на винил.

“The back of beyond” е албум од 8 композиции на кои Кокан Димушевски е комплетен автор и изведувач. Винилот има свое македонско, српско и хрватско издание во ограничен број.


Настанот започнува во 19 часот, а посетителите ќе може да набават потпишан примерок по промотивна цена на денот на промоцијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Стивен Санчез го промовираше деби албумот „Angel Face“

Стивен Кристофер Санчез е роден на 3 ноември 2002 година и е американски пејач и …