Наум Петрески ви открива кои се неговите омилени песни и албуми

„Екран“ во соработка со „Скендеровски Продукција“ и проектот „Македонијо во срце те носиме“ ви ги открива омилените песни и албуми на нашите естрадни звезди. Го прашавме нашиот познат пејач Наум Петрески кои се неговите три омилени песни и албуми од македонски изведувачи. Еве ги неговите одговори;

Омилени песни:


  • „Бисер Балкански“
  • „Послушајте Патриоти“
  • „Лихнида Кајче Веслаше“

Омилени албуми:

  • Колекција на сопрано дела од Кирил Манчевски, Александар Сариевски, Васка Илиева и Никола Бадев
  • „Као Какао“ – Леб и Сол
  • Колекција 120 песни чалгија

Наш предлог е, разубаветете си го денот и слушнете некои од овие песни и албуми.


 

 


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Стивен Санчез го промовираше деби албумот „Angel Face“

Стивен Кристофер Санчез е роден на 3 ноември 2002 година и е американски пејач и …