Лоши навики на кои треба да заборавите

Секоја жена треба да вложува грижи за својот изглед . Тоа се одразува добро на вашата самодоверба и менталитетот на околните. Веројатно вие имате своите мали постапки за разубавување со кои ќе останете во одлична форма. Понекогаш , сепак, во текот на годините рутината може да се скршне од својот курс.

Токму поради таа причина мора да запрете со штетните навики, за да се заштитите од неповолните  последици за вас:


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …