Бисерите на Шерон Стоун, најинтелигентната актерка во Холивуд: Во животот, не е важно како ќе паднете, туку како ќе станете

Познато е дека Шерон Стоун има највисок коефициент на интелигенција во Холивуд. И иако веќе има 63 години, оваа голема актерка не ја изгуби смислата за хумор и продолжува да истура остроумни бисери, во кои има многу повеќе вистина и мудрост во животот, отколку во советите на мудрите гуруа:

Ми се чини дека во времето на моето раѓање јас веќе имав четириесет години. Назад во основно училиште, се вознемирив со зрели прашања – и барав зрели одговори на истите.


Сакам да остарам самостојно – тоа е мојата главна цел. Имав крварење во мозокот пред 18 години и затоа многу добро разбирам што значи мирно стареење. Мојот мозок крвареше девет дена. Малкумина го преживеаја, но јас некако успеав. После тоа, научив да одам, да читам и да пишувам повторно две години. После тоа, сфатив колку е бесмислено да се зборува за брчки.

Продолжува на следната страна


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …