Астибо Џез Фестивал 2023

На 19 септември (вторник) во Дом на млади во Штип, со почеток во 20:00 часот ќе се одржи единасеттото издание на Астибо Џез Фестивал.

На ова издание на фестивалот ќе настапат;  Влатко Стефановски Трио, Skopje Jazz Inc. и Гоце Стевковски Квинтет. Картите по цена од 400 денари може да ги набавите преку онлајн сервисот на Дом на млади – Штип.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Стивен Санчез го промовираше деби албумот „Angel Face“

Стивен Кристофер Санчез е роден на 3 ноември 2002 година и е американски пејач и …