Да му помогнеме на Петар – донирајте кој е во можност

Петар има 22 год и боледува од ретка болест Tyrosine Hydroxylase deficit. Како последица од не навреме поставена дијагноза, денес Петар има сколиоза закоја е потребна хирушка интервенција.

Истата не може да се изведе во Македонија, па затоа мора да се оперира во Турција за која се потребни околу 50 илјади евра.


Финансиски семејството не е во можност да ја собере потребната сума и приморани се на овој начин т.е. со донации .

Хумани луѓе донирајте кој е во можност да помогне и на некој начин да придонесе успешното лекување на Петар.


Број на трансакциска сметка
270-7000821760.21
Гордана Попоска HALKBANK
IBAN:MK07270700082176215
SWIFT:EXPCMK22
Броеви за донации А1 : 143460
Телеком :143 128

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мерил Стрип: Не губам ниту една минута на оние кои лажат или сакаат да манипулираат!

Веќе немам трпение за некои работи, не затоа што станав арогантен, туку едноставно затоа што …