Контролирајте ги вашите паметни уреди и апарaти во домот со вашиот Samsung телефон

Поврзаноста е она што го прави светот поубаво место за живеење, па токму затоа и Samsung ги негува тие идеали.

Сигурноста и безбедноста се клучни фактори за мир во модерниот начин на живеење, а Samsung, со својата напредна технологија која се почесто го достигнува „невозможното“, успешно ги обезбедува. По интензивните работни обврски, секој од нас посакува часовите кои ќе ги помине во домот да му бидат исполнети со спокојство и задоволство, секако и да сподели моменти со своите најблиски – најавата за ручек со пријателите е секогаш добредојдена, квалитетен разговор, многу смеа и споделување на добрите, но и не толку добрите моменти од секојдневнието е она што е навистина важно за исполнет и среќен живот.


Работниот ден ви заврши, а за пар часови ги очекувате вашите пријатели на рана вечера во вашиот дом. Веќе ви поминуваат илјада мисли низ глава – немам подготвено храна, а немам ниту многу време, тепихот не доволно чист, ми се насобра нечиста облека, а и утре нема  да имам доволно време. Главоболката започна, а опадна и ентузијазмот за средбата со пријателите, но за среќа, не треба да очајувате. Веќе направивте добра инвестиција во вашиот дом, а во вашата чанта е фантастичниот телефон на преклоп Galaxy Z Flip5, кој ќе ви овозможи доста обврски кои ве чекаат тоа попладне во домот,  да ги остварите за многу пократко време. Со фантастичната апликација SmartThings веќе сте поврзани со повеќето апарати од вашето домаќинство, па така лазањата веќе  може да почне да се пече во вашата Bespoke рерна со двојно готвење и природна пареа во долната зона, додека во горната, истовремено може да го подготвите предјадењето од кркцав печен зеленчук. SmartThings Cooking исто така може да ви предлага разни рецепти, персонализирани рецепти според вашите навики и желби и никогаш нема да ви недостасуваат идеи за храна. Со пар кликови ја проверувате вашата бежична правосмукалка Bespoke Jet™ AI чија моќ на вшмукување до 280 W  и максимална моќност на моторот од 720 W ќе ви овозможи лесно и неверојатно брзо да ги поминете подните површини при што паметната самодијагностика ќе ги одржува врвните перформанси.  Ако пак ја имате дома Bespoke робот правосмукалката со Jet AI, можете да ја програмирате од вашиот телефон со тоа што ќе дадете команди кои простории да ги исчисти, и додека вие се уште сте во кујната, таа ќе си „брка работа“ и ќе ги „светне“ подните површини. Веќе подготовката на храната и чистењето се завршени, и додека ги чекате гостите од удобноста на вашата фотелја, можете да ја пуштите и вашата паметна машина за перење алишта со AI Ecobubble, откако на вашиот Galaxy телефон, повторно преку апликацијата SmartThings ќе одберете програма и ќе ја вклучите, а таа сама ќе ги одреди количината на детергент вода и енергија, препознавајќи го со помош на вградената вештачка интелигенција нивото на валканост на алиштата.


Пријателите се тука, прекрасната вечер се одвива како што планиравте, но ви фали добра музика. Вашиот Neo QLED TV или OLED TV  е вистинскиот уред за совршено аудио и видео искуство. Преку вашиот телефон кој е поврзан со вашиот телевизор можете да ги пуштате омилените траки и видеа од YouTube и да ја подигнете забавата на уште повисоко ниво.


Можностите за поврзаност и контролирање на Samsung уредите во домот од вашиот нов телефон Galaxy Z Flip5 или Galaxy Z Fold5 се осмислени со цел да ви го олеснат животот во многу сегменти, да ви го поедностаат секојдневието, а кога станува збор за забава – да ви овозможат врвно искуство со сите  уреди од Samsung екосистемот. SmartThings ќ ви стане вашата омилена апликација за домот, а и надвор од него, која исто така може да ве поврзете и со најновите Galaxy уреди – паметните часовници Galaxy Watch6 и Galaxy Watch6 Classic, како и со новите таблети  Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ и Galaxy Tab S9 Ultra.

Повеќе информации за производите кои може да ги контролирате со апликацијата SmartThings прочитајте на следниве линкови:

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-flip5/

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-fold5/

https://www.samsung.com/mk/tvs/oled-tv/s90c-55-inch-qe55s90catxxh/

https://www.samsung.com/mk/tvs/qled-tv/highlights/

https://www.samsung.com/mk/cooking-appliances/ovens/nv7000b-4-series-dual-cook-4series-dual-cook-nv7b44403aw-u3/

https://www.samsung.com/mk/washers-and-dryers/washing-machines/ww9400b-front-loading-ai-ecobubble-ai-wash-bespoke-design-with-space-max-11kg-white-ww11bb944dghs7/

https://www.samsung.com/mk/vacuum-cleaners/bespoke-jet/?product1=vs28c9784qk/ge&product2=vs20a95843w/ge&product3=vs15t7031r1/ge

https://www.samsung.com/mk/vacuum-cleaners/robot/vr9500t-white-vr50t95735w-ge/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-classic-43mm-silver-bt-sm-r950nzsaeuc/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-40mm-gold-bt-sm-r930nzeaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-ultra-wi-fi-graphite-256gb-sm-x910nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-plus-wi-fi-graphite-256gb-sm-x810nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-wi-fi-graphite-128gb-sm-x710nzaaeuc/

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Стивен Санчез го промовираше деби албумот „Angel Face“

Стивен Кристофер Санчез е роден на 3 ноември 2002 година и е американски пејач и …