(ФОТО) Анџелина Џоли станала русокоса: Актерката по 30 години потполно ја променила бојата на косата!

Анџелина Џоли повеќе не е бринета!
Актерката решила да воведе големи промени пред летото. Таа значително ја осветлила косата во однос на пред неколку месеци, па сега дефинитивно станала русокоса.
Актерката се појавила на настанот каде го промовирала својот нов бренд Atelier Jolie како дел од брендот Chloe. Таа носела црн тесен топ фустан, кој уште повеќе ја истакнал нејзината коса. Забележливо е дека ја скратила косата, а со минимално шминка и кармин во боја на праска уште повеќе се истакнуваат нејзините руси прамени.

View this post on Instagram

A post shared by Vogue (@voguemagazine)


Да потсетиме, Анџелина имаше руса коса во текот на 90-тите, а потоа во годините што следеа негуваше кафени нијанси и не отстапуваше од класичниот изглед.
Во текот на оваа пролет многу дами ги осветлија прамените, а русата коса моментално е еден од најголемите трендови.


Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …