Познат руски психолог открива: Една особина ја прави жената фатална

Не се работи за физички изглед
Познатиот руски психолог Михаил Лабковски смета дека самодовербата е најважна работа во животот, зависи од тоа колку ќе бидете успешни во кариерата, но и колку ќе бидете среќни во љубовта. Тој нагласува дека самодовербата компензира за се и дека кај жените е поважна од убавината бидејќи посилниот пол едноставно не може да одолее на таквите дами:

– Мажите сакаат самоуверени жени, бидејќи не се фокусирани на своите недостатоци. Комуникацијата со нив е лесна, оставаат впечаток дека можат и знаат се. Ги краси држење на телото, смирени гестови, самоуверен говор…


Ако сте навистина сигурни во себе, тогаш можете да ги импресионирате другите со вашето однесување. Ако жената е сигурна во себе, присуството или отсуството на маж во нејзиниот живот никако не влијае на неа. Ако е сама – животот не запира.
Кога жената се сомнева во себе, тоа често се изразува во фактот дека таа очајно сака да биде со некого. Важно е да се напомене дека самоуверената жена ја привлекуваат силни и самоуверени мажи. Момците со ниска самодоверба, несигурности и комплекси не и се интересни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …