(ВИДЕО) Мајкл Џ. Фокс се онесвестил на настап, болеста се влошува: „Размислувам за смртта“

Сега пензионираниот 61-годишен актер, кому во 1991 година му беше дијагностицирана Паркинсонова болест, паднал додека се движел на сцената на поанелот за „Враќање во иднината“, во Филаделфија овој викенд, пренесува Daily Mail.
За среќа, ударот го ублажил каучот на кој паднал, а актерот не се повредил и по падот брзо продолжил со панелот.
Во таа прилика му се придружиле и неговите колеги од „Враќање во иднината“, Кристофер Лојд (84) и Том Вилсон (64).


Медиумите го објавија неговиот пад нешто повеќе од еден месец откако тој јавно кажа дека неговата 30-годишна битка со Паркинсоновата болест се влошува.
Фокс, кој го играше иконскиот Марти МекФлај во сите три филмови „Враќање во иднината“, на панелот дошол облечен лежерно: во црни фармерки и тексас јакна преку бела маица.
Во април, Фокс искрено зборуваше за неговата борба со Паркинсоновата болест, велејќи дека станува се потешко и потешко.
„Секој ден е се потешко… Така е“, додал познатиот актер.

Фото: Архива


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Стивен Санчез го промовираше деби албумот „Angel Face“

Стивен Кристофер Санчез е роден на 3 ноември 2002 година и е американски пејач и …