(ФОТО) Дивееле со Ламборџини, полицијата им ги запленила автомобилите

ДИВЕЛЕ навечер со своите Ламборџини, а полицијата решила да го „награди“ таквото однесување.
Иако суперспортските автомобили се вообичаена глетка на британските патишта, а особено на улиците на Лондон, тоа не значи дека сите им се восхитуваат и уживаат во глетката и звучниот пејзаж. Особено не ако се раздени и ве разбуди од сон татнежот на октанските ѕверови.
И токму тоа се случило во Болтон каде што неименуваниот сопственик на Lamborghini решил да го обиколи велосипедот во 4 часот наутро. Набрзо пристигнала полицијата која го фатила и добил казна поради бучава и невнимателно возење.


Само 12 часа подоцна, полицијата на Манчестер објавила нов твит во кој објавила дека „убав ден е и дека се запленети уште две Ламборџини“. Ќе помислите дека возачите на овие возила вчера ќе ја научат лекзијата од нивниот колега, но не“, велат од полицијата.

Каков е вашиот впечаток од практиката на македонските патишта? Дали полицајците се доволно ригорозни кон возачите склони да малтретираат други учесници во сообраќајот, како и случајни минувачи?


Фото: Принтскрин/Twitter/Greater Manchester Police

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …