Кралеви на флертот: Мажите родени под овие хороскопски знаци обожуваат да флертуваат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Флертот е игра која на некои им доаѓа природно, додека други се борат со суптилностите. Има мажи чија харизма и шарм ги освојуваат срцата, маѓепсувајќи ги сите околу нив. Мажите родени во одредени хороскопски знаци се познати како кралеви на флертувањето.

Лав
Лавовите се познати по нивното кралско однесување и шарм, што ги прави природни мајстори на флертувањето. Обожаваат да бидат во центарот на вниманието и ништо не им носи поголемо задоволство од флертувањето со некој што им се допаѓа. Нивната голема самодоверба и природната харизма ги прават неодоливи.


Близнаци
Близнаците се познати по својата разиграност и духовитост, кои често ги користат како оружје во играта со флертување. Тие се исклучително комуникативни и знаат да користат зборови за да го освојат срцето на личноста која им се допаѓа. Нивниот шарм лежи во нивната способност да бидат забавни и интересни, секогаш подготвени за добар разговор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …