(ВИДЕО) Пуштил музика од „Титаник“, а потоа сфатил кој седел блиску до него во авионот

ПАТУВАЊЕТО со авион може да биде непријатно, а најдобар доказ за тоа е приказната за тиктокерот Крис Олсен кој раскажал бизарна случка од неодамнешниот лет кога пуштал музика од „Титаник“, не знаејќи кој е во негова близина.
„Морам да почнам да обрнувам повеќе внимание на околината бидејќи не можам повеќе да се срамам вака“, рекол Крис, а потоа објаснил што му се случило.

Незгоден момент
„Денес бев во авион. Имаше жена покрај прозорското седиште до мене, а средното седиште меѓу нас беше празно. Во овој момент сум подготвен да слушам музика и да се сместам и кој ми е на ум освен Селин Дион. Таа ја откажа својата турнеја и пуштија еден куп нејзини песни на вестите“.


@chris KATE IF YOU SEE THIS IM SORRY I DIDN’T KNOW #storytime #katewinslet #titanic ♬ original sound – Chris Olsen

„Она што не го сфатив е дека моите AirPods сè уште не беа поврзани, па Селин почна да свири гласно. Ги слушав нејзините хитови, а песната My Heart Will Go On се појави по некое време, и сето тоа се случува гласно, но јас не го сфаќам тоа“, рекол тој.
Штом сфатил дека ја пушта својата музика гласно, Крис брзо ја прекинал музиката, уверувајќи се: „Ништо од тоа не свиреше толку долго“.


Познато лице
Подоцна сфатил дека се наоѓа на погрешно седиште откако жената покрај прозорското седиште до него продолжила да го гледа и стјуардесата прашала кој е бројот на седиштето на неговиот билет. Потоа работите станале уште полоши.
Имено, Крис се преселил во третиот ред, но кога станал и се поздравил со жената покрај прозорското седиште, го погледнал нејзиното лице и сфатил дека му „изгледа познато“. Тоа била оскаровката Кејт Винслет, ѕвездата на „Титаник“, чија тема беше песната My Heart Will Go On на Селин Дион.

Реакции на тиктокерите
Неговото видео собрало речиси три милиони прегледи и повеќе од половина милион лајкови, а тиктокерите не престануваат да ја коментираат непријатната ситуација.
„Добредојдовте во денешниот сегмент од сцената од нашите најлоши кошмари“, напишала една тиктокерка, додека друга се пошегувала: „Можеби таа мислеше дека треба да каже: Никогаш нема да го пуштам Џек?“.
„Плачам од смеење“, „Ова беше толку хаотично и неверојатно“ и „Кејт беше убедена дека се шегуваш со неа“, се само дел од коментарите.


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за денес за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.09.2023 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот им е наредено на повеќето родени во знакот Овен, …