АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Да ја покажеме нашата хуманост и да му помогнеме на 8. годишниот Аце да си го врати детството но и ЖИВОТОТ!

Да му помогнеме на Аце што побрзо да се врати на безгрижната детска игра.
Аце има 8 години и по втор пат е опериран од тумор во мозокот.
Нашето момче треба да продолжи со посебен радиолошки третман надвор од нашата држава за што се потребни финансиски средства од 80.000 евра. Да донираме сите за Аце и да му помогнеме во неговиот пат кон излекувањето…
Можеби не сме сите создадени да правиме големи работи. Но, затоа можеме да правиме мали работи со многу љубов.
Завртете на броевите:
А1- 143-480
Т-мобиле 143- 129
И направете мала но важна работа: Ова дете и понатаму да се смее и да му се радува на животот!!!💞🧡❤️

Доколку сакате да помогнете во лекувањето на малечкиот Аце, тоа можете да го направите и преку интернет, на gofundme


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …