ШТО НЕ Е ВО РЕД СО ОВАА ФОТОГРАФИЈА? Решението ви е пред очи, можете ли да го видите?

Исто како и нашите мускули, мозокот треба да се тренира и да се одржува во добра форма. Еден начин е редовно да ги тестираме нашите моќи на перцепција. Логичките игри го тренираат вашиот мозок да гледа различни пристапи кон проблемот.


Ова е тест за перцепција и логично расудување. Ваша задача е да откриете што не е во ред со оваа илустрација.
Решение: Во зима нема пеперутки.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …