(ВИДЕО) Шварценегер се враќа

Актерот Арнолд Шварценегер ќе глуми во филмот „Fubar“, а ова ќе биде негова прва телевизиска улога.
75-годишниот актер глуми во серијата на Нетфликс базирана на неговиот хит филм „Вистински лаги“, акционата комедија од 1994 година во која глуми заедно со актерката Џејми Ли Кертис.
„Каде и да одам, луѓето ме прашуваат кога ќе направам уште една голема акциона комедија како ‘Вистински лаги’. ‘Fubar’ ќе ве насмее, и тоа не само два часа. Добивате цела сезона“, рекол Шварценегер.
„Fubar“ е сленг акроним што потекнува од (американската) војска и значи „е**но непоправливо“.


Шварценегер ја игра улогата на Лук Брунер, груб, крупен и симпатичен мртовец. Тој има возрасна ќерка, која ја игра ѕвездата на „Топ Ган: Маверик“, Моника Барбаро.
Нивната врска е доведена во прашање кога и двајцата дознаваат дека другиот работел како оперативец на ЦИА.
По ова сознание, парот е принуден да работи заедно како партнери и да развијат нова врска во позадина на експлозивна акција и шпионажа.
Како што беше најавено, „Fubar“ започнува да се прикажува на 25 мај на Нетфликс.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …