(ВИДЕО) МОМЧЕ АПСОЛУТНО САМ ИЗГРАДИЛ КУЌА ЗА 1.400 ЕВРА: „Штедев две години, а сега уживам во домот од соништата“

Корисник на социјалната мрежа TikTok си изградил куќа за која вели дека чинела неверојатни 1.400 евра.
Како би било кога би можеле да изградите куќа за чија изградба ќе ви требаат 1.400 евра? Мислите дека не е изводливо? Тогаш сигурно ќе се изненадите од приказната дека еден дечко успеал да го направи тоа.
„Креветот е всушност двоен душек што го исеков за да се вклопи совршено на дрвена платформа што ја направивме јас и мојот дедо. Има многу простор под креветот за секакви работи“, почнал да го опишува својот нов дом еден дечко по име Брукс, па продолжил:

@brookstravels I built a tiny house for under 2,000! #tinyhousebuild #sidehustle #travel #tinyhouse #moneytips #vanlife #vanconversion #vanconversion ♬ original sound – Brooks | Travel On A Budget


„Работев како шетач на кучиња две години, што ми помогна да заштедам доволно пари за да си изградам мал дом од соништата на тркала со кој ќе можам да патувам низ цела Америка“, рекол тој, а неговото видео набрзо стана вирално.
Открил дека неговиот мал дом нема туш или тоалет, но тоа не му претставувало проблем.
„Среќен сум и го сакам својот животен простор. Потрошив 1.600 долари (малку повеќе од 1.400 евра) на него“, рекол тој, а потоа во видеото покажал уште неколку детали.

@brookstravels Night is so peaceful in a tiny home. #tinyhousebuild #travel #camper #camping #vanlife #campingtrip ♬ Something in the Orange (Z&E’s Version) – Zach Bryan


„Имам мијалник што сè уште не е готов, и еве го мојот прозорец, иако посакувам да имам повеќе“, забележал тој.
Видеото на Брукс воодушевило многумина, особено оние кои немаат многу пари а би сакале да имаат покрив над главата. Сепак, како и во секоја приказна, имаше и поединци на кои неговиот дом им беше депресивен.
„Не сакам да бидам груб, но ова е неверојатно депресивно за мене“, „Нема туш или тоалет, доста е“, „Навистина ми е слатко и убаво“, „Одлична идеја, ми се допаѓа“, „Малку попространа куќа за кучето“, само дел од коментарите под неговото видео.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …