Денеска започнува ПОЛНА МЕСЕЧИНА ВО ЛАВ – На секој знак му следат промени: Еден знак ќе биде на МИЛИМЕТАР ДО ПРЕЉУБА, а друг ќе започне ТАЈНА ЉУБОВ

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Тајна љубов, промената на работата, преиспитувањето на емоциите – секој знак ќе го почувствува неговото влијание
Полната Месечина во Лав ни носи пресврти во љубовта, партнерството, деловните и семејните односи. Бидејќи Лавот е доминантен знак, ќе има бурни реакции како и намалено внимание, т.е. концентрација. Може да донесе и несоница. Сега сите видови на односи се на тест.
Како полната Месечина во Лав ќе влијае на хороскопските знаци:

Овен
Вам ви носи нова тајна љубов во животот. Ова може да доведе до крај на врските, па дури и браковите. На слободните Овни им се советува да бидат внимателни бидејќи личноста спроти вас не е искрена.


Бик
Ви носи напнати ситуации во семејството. Се јавуваат расправии, особено со постара женска личност. Напната е и ситуацијата со партнерот.

Близнаци
На прво место, внимателност во сообраќајот! Вашето внимание и концентрација се намалени. Доколку сакате да го промените работното место, почекајте до 15 февруари.


Рак
Испитување на емоциите. Партнерот чувствува дека нешто не е во ред. Тоа го прави нервозен, што го чувствувате. Само искрен разговор може да ви помогне.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Докторите шокирани од промените кај научникот, кој минал три месеци во океанот: Се подмладил 10 години!

Пензионираниот лекар на американската морнарица Џозеф Дитури (55) поминал повеќе од три месеци во капсула …