Дневен хороскоп за понеделник, 30.01.2023: Ве очекува пријатно изненадување. Почестете се со некои убави „ситници“ и добро друштво…

Рак
Љубов:
Непотребно се грижите за нечие однесување. Нема начин да ги усогласите вашите желби и потреби во односот со саканата личност.
Работа:
Заинтересирани сте за работни места кои носат паричен надоместок или материјални аспекти. Јасно ги прикажувате вашите намери.
Здравје:
Треба да го разубавите вашето расположение.

Лав
Љубов:
Нема потреба да барате некого кого ќе го обвините за вашите неуспеси. На партнерот делувате провокативно, но не го постигнувате посакуваниот ефект.
Работа:
Претерувате во желбата да оставите силен впечаток кај колегите. Вашето однесување укажува на претерано нагласување на личните способности.
Здравје:
Важно е да ја подобрите вашата концентрација и расположение.


Девица
Љубов:
Објаснете му на партнерот дека ве поврзуваат слични желби и афинитети и дека не треба да се двоумите пред заедничкиот предизвик. Проверете ја вашата среќа.
Работа:
Чувствувате креативна инспирација и позитивно влијаете на вашата околина. Важно е да се ангажирате на различни страни.
Здравје:
Во одлична форма сте.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 03.06.2023: Во голем занес, желбите ги насочувате кон погрешна личност. Погледнете наоколу пред да донесете нова или важна одлука…

Овен Љубов: Важно е да се подготвите за романтична средба. Некој дополнително ја поттикнува вашата …