Дневен хороскоп за понеделник, 30.01.2023: Ве очекува пријатно изненадување. Почестете се со некои убави „ситници“ и добро друштво…

Овен
Љубов:
Можни се разни конфликти или недоразбирања, се чини дека саканата личност не го разбира вашето чудно однесување.
Работа:
Очекувате позитивен одговор или повратна информација за деловната соработка, но се е обвиткано во неизвесност.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрав начин на исхрана, избегнувајте некои „лоши“ навики.

Бик
Љубов:
Во средбата со саканата личност, ги преувеличувате вашите потреби и реагирате премногу чувствително на разни „ситници“.
Работа:
Важно е да се одделат заедничките интереси од личните амбиции. Одложете ги стресните ситуации кои ве исцрпуваат.
Здравје:
Ќе ви годат повеќе часови здрав сон, обрнете внимание на соништата.


Близнаци
Љубов:
Не ја разбирате позицијата на партнерот за заеднички проблем, имате впечаток дека сте на спротивни страни.
Работа:
Избегнувајте сомнителни околности и повнимателно анализирајте ги вашите соработници. Понекогаш има „скриени детали“ кои потешко се гледаат.
Здравје:
Вечерта ќе уживате во излегување, прошетка или релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што ја одредува СУДБИНАТА на човекот? Десет цитати од познат психолог кои можат да дадат одговор

Познат психолог открива што е тоа што, според него, ја одредува судбината на речиси секој …