(ВИДЕО+ФОТО) Поранешниот словенечки претседател го продава својот автомобил од 1991 година

Пред неколку дена Борут Пахор се пофали дека неговиот Рено 4 и официјално станал олдтајмер.
Пахор на Твитер објави дека го продава својот автомобил од 1991 година, Renault 4 GTL. Тој на објавата додаде дека парите што ќе ги заработи од продажбата ќе ги донира за деца кои се борат против ракот.
Пахор најави дека повеќе детали ќе бидат соопштени во наредните денови, а сега сподели и видео од својот автомобил.


Пред неколку дена Пахор на Инстаграм се пофали дека неговиот Рено 4 и официјално станал олдтајмер.
„Процесот на сертификација воопшто не е толку лесен, што е добро, олдтајмерите го заслужуваат тоа“, рекол тој, откривајќи дека неговиот автомобил ги импресионирал вработените на техничкиот преглед.

View this post on Instagram

A post shared by Borut Pahor (@borutpahor)


Фото: Илустрација/Renault promo

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …