Dizajn bez naslova - 1

(ФОТО) Ѕвездата на турската сапуница нема среќа ниту приватно во љубовта: Неверството довело до депресија

Кансу Дере (42) несомнено беше најдобриот избор за улогата на Асја која и беше доделена во серијата „Неверство“, улогата на измамена жена која е подготвена на се за да открие кој е љубовницата на нејзиниот сопруг. Имено, нејзиниот приватен живот е толку турбулентен што ниту една сапунска опера не би се срамела од тоа.
Најмногу била разочарана во врските кога во 2009 година требало да се омажи за турскиот комичар Џем Јилмаз, но тој се вљубил во нејзината најдобра пријателка Аха Јагта, со која Кансу носела ревии на почетокот на нејзината кариера. Тој се оженил со неа и добиле дете, но среќата не траела ниту три години, а кога Џем подоцна се обидел да се врати кај неа, таа повеќе не ни размислувала за тоа.
– Поради тоа плачев со денови. Бев изневерена, повредена и ништо не можеше да ме расположи. Бев на дното. Моите пријатели работеа напорно околу мене, постојано ме изнесуваа надвор, се обидуваа да ме насмеат и расположат, но јас тонев сè подлабоко во мојата депресија, изјавила тогаш таа.

View this post on Instagram

A post shared by Cansu Dere (@cansudere)


Но, тоа не е единствениот љубовен крах што го доживеала. Кога стрелата на Купидон конечно повторно ја погодила и таа се смирила со нејзиниот менаџер Џем Ајдин, неговата афера со друга жена брзо ја отрезнила.
– Ладна сум како мраз и таква ќе останам. Некои работи не ја засегаат јавноста затоа што се приватни, па се однесуваат само на мене. Јас не се оправдувам пред моите родители, ниту пак ќе барам изговори за другите. Лажењето е толку грда особина што не сакам да имам лажго во мојот живот. Всушност, колку побрзо тој излезе од мојот живот, толку подобро, барем според мене, рекла тогаш таа.


Кансу Дере се уште ја бара својата сродна душа, но поради се, денес тешко воспоставува врски. Порано имала конзервативни ставови за бракот. Таа не ги поддржувала разводите, ги сметала за погубни, а пред брак не би се согласила да живее со маж под ист покрив.
– Бракот е свет во Турција. Многу жени влегуваат во присилни бракови, но за среќа, тоа никогаш не се случи во моето семејство. Кога ги гледам моите родители, кои се заљубиле како тинејџери, сакам да ја доживеам истата страст, почит и пријателство. Тие се најголемите примери во мојот живот и би сакала да бидам среќна како нив. За мене е важно мојот партнер да се сложи со нив, изјавила таа во едно интервју. Денес, сепак, смета дека е прекрасно ако браковите траат, но ако треба да завршат, треба да можете да се збогувате од нив.

View this post on Instagram

A post shared by Cansu Dere (@cansudere)


Во 2000 година ја освои титулата Мис на Турција, но поради политички одлуки не можеше да оди на светскиот натпревар. Иако имаше успешна манекенска кариера, актерството остана нејзиниот прв избор, а нејзината кариера не беше оштетена од скандали. Во 2014 година се нашла во големи проблеми со законот. Турската полиција ја сомничела за соработка со дилери на дрога и и’ се заканувала затворска казна. Во сè бил вмешан нејзиниот колега од серијата „Езел“, Кенан Имирзалиоглу, кој е осомничен за шверц на дрога, од кого наводно нелегално набавувала таблети против депресија. Кенан бил уапсен во голема полициска рација за продавање кокаин, екстази, марихуана и дрога на други актери. Со него ја поврзаа Кансу Дере бидејќи секој ден зборувале на телефон. Нивните разговори биле кратки и во шифри, а биле на тајни локации.

View this post on Instagram

A post shared by Cansu Dere (@cansudere)


Тоа, вели, е тешката страна на славата, чувството дека слободата и е ограничена, дека секогаш е под рефлекторите и дека за неа се зборува добро или лошо.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …