(ВИДЕО+ФОТО) Георгина била на натпревар на Роналдо, вниманието го привлекол детаљ од 100.000 евра

Откако Кристијано Роналдо и неговото семејство се преселиле во Саудиска Арабија, каде што игра за фудбалскиот клуб Ал Наср, неговата партнерка Георгина Родригез се соочува со критики за нејзиниот кодекс на облекување. Многумина и пишуваат дека се облекува премногу провокативно и дека тоа не е во согласност со законите на таа земја.
Но Георгина сега лежерно се појавила на натпреварот на Роналдо. Таа носела фармерки, дрес и штикли. Нејзината Birkin чанта привлекла посебно внимание. Овој модел на чанта чини речиси 100.000 евра.

Во коментарите под објавата на Инстаграм, некои ја критикувале дека се пофалила со скапата чанта. „Престанете да им ги покажувате на луѓето вашите чанти и накит. Одете научете англиски“, „Можете да ја купите вашата куќа од соништата за парите што чини една чанта“, „Тие чанти се прескапи, а вие имате најмалку десет од нив“, напишале во коментарите.
Инаку, Георгина неодамна гостувала на доделувањето на Joy Awards во Саудиска Арабија. Таму манекенката на сцената дала кратко интервју на англиски јазик, по што многумина ја исмеваа поради нејзиниот говор.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …