(ФОТО) Пет улоги во една серија: Роберт Дауни Џуниор непрепознатлив

Се појавија фотографии од сетот на новата серија на HBO, чија главна ѕвезда изгледа речиси непрепознатливо.

57-годишниот актер целосно се трансформирал за својата нова улога со помош на протетика, а ни фановите не успеале да го препознаат.Роберт Дауни Џуниор се појави во сини панталони и розова кошула и со сосема поинакво лице, поголем нос и виткана портокалова коса.


Пет улоги во една серија
Ова е само една од петте улоги што ќе ги портретира во мини серијата „The Symphatizer“, шпионски трилер за француско-виетнамски шпион кој им дава информации на комунистичките сили за време на Виетнамската војна.
Серијата ќе се емитува оваа година, но датумот на излегување се уште не е познат.
Погледнете како Роберт Дауни Џуниор изгледа во серијата и колку не личи на себе.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …