(ВИДЕО) Тинејџер со церебрална парализа е примен на Харвард. Неговата реакција кажува сè!

МЕТЈУ МИСЛЕНСКИ, кој е роден со церебрална парализа, на седумгодишна возраст веќе знаел дека сака да оди на Универзитетот Харвард. Неодамна неговиот долгогодишен сон станал реалност, а неговата реакција на веста ги расплакала корисниците на социјалните мрежи.
Во сега веќе виралното видео со речиси милион прегледи, 17-годишниот Метју и неговата сестра близначка Магдалена седат пред лаптоп и го проверуваат статусот на неговата апликација. Кога конфетот конечно ќе се појави на екранот на компјутерот, воодушевените брат и сестра почнуваат да врескаат и да се гушкаат – Метју е примен на Харвард!

@thewoodstockacademy I’m not crying, YOU’RE crying! 😭 Senior Magda Myslenski shared this video of her twin brother, Matthew, finding out he was ACCEPTED TO HARVARD! Congratulations Matthew! 🎉 You make us so proud. Two wonderful human beings right here! ❤️ Now, please pass the tissues. 🤧 #collegeacceptance #accepted #harvard #reactionvideos ♬ original sound – thewoodstockacademy


„Бев во целосен шок“, изјавил Метју за NBC Connecticut потоа. „Мислам дека тоа беше само еден од најдобрите моменти во мојот живот.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …