(ФОТО) СПЕЦИЈАЛНО ТРЕНИРАН – Емилијано Мартинез се пофалил со куче вредно 23.000 евра, покажал што ги чека оние кои ќе го нападнат неговиот дом

Победникот на Мундијалот со репрезентацијата на Аргентина, Емилијано Мартинез (30) покажал куче вредно 23.000 евра, кое го набавил за дополнително да го заштити својот дом.

Мартинез е загрижен дека неговиот златен медал, но пред се неговото семејство, треба да бидат дополнително заштитени, па затоа купил страшно куче за неговата куќа во Мидлендс.
Одличниот аргентински голман, кој ја освои наградата „Златна ракавица“, издвоил 23.000 евра за специјално трениран белгиски Малинос. Кучето може да тежи и до 30 килограми, а главните специјални единици на американската морнарица го користеле во борба.
Голманот на „Астон Вила“ на Инстаграм објави видео од кучето во акција со инсцениран натрапник кој ја почувствува целата сила на неговите остри заби додека се обидува да ја „нападне“ неговата сопруга Мандиња надвор од нивниот дом.


This image has an empty alt attribute; its file name is emilijano-martinez-kuce.jpg

Мартинез го купил своето куче од Elite Protection Dogs, кои се специјализирани за односи со клиенти со познати личности.
Нивното 35-годишно искуство доведлодо тоа голманот на Тотенхем, Хуго Лорис, поранешната ѕвезда на Челзи и Арсенал, Ешли Кол, па дури и боксерскиот крал во тешка категорија, Тајсон Фјури, да купат кучиња од нив.


Фото: Монтажа/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕНЕС Е НЕГОВИОТ ПОСЛЕДЕН НАТПРЕВАР- Серхио Рамос си заминува од Пари Сен Жермен, се прости со емотивна порака

Шпанскиотфудбалер Серхио Рамос ќе го напушти Пари Сен Жермен и нема да потпише нов договор, …