(ФОТО) Екипата на „Бекстејџ“ на Светско првенство во Полска заедно со македонските ракометни репрезентативци

Само неколку дена не делат од Светското првенство во ракомет за мажи во Полска.

Екипата на „Бекстејџ” секојдневно ќе ве известува ов Светското првенство, директно од Краков.


Нашите ракометари ги очекува сериозен предизвик во групата во Краков против Норвешка, Холандија и Аргентина.

Лазаров задоволен од своите избраници


Подготвени сме да го доловиме ова првенство од еден поинаков агол! Заедно на уште едно Светско! Бидете со нас!


За кого? За Македонија!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …