(ФОТО) Опра Винфри се „стопила“, луѓето во неверување – Со ова мени ослабела преку 20 килограми

Познатата американска водителка Опра Винфри (68) во текот на својата долга кариера беше под будното око на јавноста и често истакнуваше дека секогаш имала проблеми со вишокот килограми.
Иако пробала разни диети и успеала да ослабе, килограмите често се враќале. Неколку години решила да стави крај на „јо-јо ситуациите со килограми“ и решила да биде емотивно, физички, психички здрава.

This image has an empty alt attribute; its file name is opra-vinfri.jpg


Таа целосно го променила начинот на исхрана, а еве како изгледа нејзиното мени.

Појадок – Сендвич со јајце, авокадо, шунка и домат на леб од цели зрна и чај.


Ручек – супа од домати и салата од кељ или тестенини со ракчиња. Секогаш јаде зеленчук со супа, а често избира кељ. Сварените тестенини ги подготвува со малку маслиново масло, сол, бибер, 1 чен лук и 3 лажици рендано сирење. На крајот во тестенините се додаваат ракчиња на скара, а по желба јадењето може да се прелие со домати и рукола.

Вечера – риба, често бакалар, но може да биде и друга, со додаток на зеленчук. Како што наведува водителката, често пие вино или некој коктел.


 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Oprah Daily (@oprahdaily)

Водителката на својот Инстаграм профил споделила видео на кое таа и нејзината пријателка Гејл Кинг се на планинарење, но фановите забележале дека таа дополнително ослабела и дека е во добра форма, иако неодамна имала интервенција на коленото.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Oprah (@oprah)

Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …