Хрватите не престануваат да го коментираат фустанот кој Лепа Брена го носела на дочекот на Нова ТВ

Пејачката ѕвезда Лепа Брена настапила во однапред снимената новогодишна програма на Нова ТВ, а гледачите не престануваат да го коментираат нејзиниот избор на фустан.


View this post on Instagram

A post shared by BRENAFANPAGE (@brenafanpage)62-годишната пејачка се појавила во црн фустан, над кој било исцртано голо женско тело. На социјалните мрежи започнала лавина од коментари.

„Зошто?”
„Фустанот…вероојатно не е некоја погрешно разбрана уметност“, „Зошто?“, „Што е ова?“ и „Хорор“, се само дел од коментарите на гледачите на кои нејзиното модно издание воопшто не им се допаднало, а исцртаните огромни женски гради ги коментирале како „бизарни“ и „многу невкусни“.

Некои фанови застанале во одбрана
Но, и покрај негативните коментари, некои обожаватели го бранеле нејзиниот избор на официјалниот Инстаграм профил на пејачката: „Оставете ги приказните за лошиот вкус, ова е силна порака за еманципација и слобода на жените на Балканот, каде секоја убава и успешна жена преживува линч. “, напишал еден.
Инаку, Лепа Брена за Новата настапи во ресторанот „Топчидерац“ во Белград.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КАКО МУДРИТЕ ЛУЃЕ СЕ ОДНЕСУВААТ КОН ЛИЦА КОИ НЕ ИМ СЕ ДОПАЃААТ: Што треба да кажете и да направите за да се заштитите?

Ви претставуваме техники – што да кажете ако ве нервираат, како да постапувате на работа? …