(ФОТО) Антонела Меси е речиси двојно побогата од Георгина на Роналдо

АНТОНЕЛА РОКУЗО МЕСИ и Џорџина Родригез моментално се најпознатите WAGS во светот, а деновиве некои обожаватели се запрашаа која од овие две дами има повеќе пари на нивната банкарска сметка.
Имено, богатството на Георгина се проценува на 12. милиони евра, што е речиси половина од богатството на Антонела, чие богатство се проценува на повеќе од 20 милиони евра.

Според неофицијални информации, Лионел Меси е побогат и од Роналдо. Нето богатството на Меси се проценува на 560 милиони евра, а на Роналдо на 470 милиони евра.
И’ додека Георгина најмногу зависи од приходите на Роналдо, тоа не е случај со Антонела. За време на студентските денови потпишала договор со аргентинска компанија, а потоа започнала и сопствен синџир на женски чевли.
Роналдо секој месец и плаќа на Георгина околу 100.000 евра, а се вели дека и се „џепарлак“ што ги дава во знак на внимание за грижата за нивните деца.Пред да почне да излегува со Роналдо, Георгина работела во продавница, каде што го запознала фудбалерот. Заедно, двојката ги има ќерките Алана Мартина и Бела, додека нивниот син починал за време на породувањето.
Антонела и Лионел се познаваат уште од детството, а се венчаа во 2017. година и имаат три сина Тиаго, Матео и Чиро.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Скопскиот бенд Fiction со нов сингл насловен „Брои до 3″

Скопскиот бенд Fiction го ојбави новиот сингл насловен како „Брои до 3″. Песната е создадена …