(ВИДЕО+ФОТО) Наташа Миха го издаде албумот „10 љубови“

Пред два дена Наташа Миха го објавив својот нов музички албум „10 Љубови“.

На 21-ви декември, Наташа Миха го објави својот нов албум, насловен „10 Љубови“.


This image has an empty alt attribute; its file name is Natasha-Miha-10-ljubovi-cover-.jpg

Наташа е позната на македонската публика со сингловите „Пеперутка“, радискиот хит „Сé што знам“, а годинава пријатно ја изненади јавноста и со уникатната и храбра „Мерлин Монро“.


– 10 Љубови“ е сублимат на сé што до сега имам објавено, вклучувајќи ги хитовите „Пеперутка“, „Се што знам“ и „Мерлин Монро“. Албумот е збирка на вкупно 10 песни, а 4 од нив се нови дела. „10 Љубови“ содржи композиции кои црпат инспирација од различни музички жанрови, давајќи и акцент на љубовта низ различни сценарија и дејствија, вели Наташа Миха.

This image has an empty alt attribute; its file name is natasa-miha-3.jpg


Наташа Миха е етаблиран музичар и пејач, композитор и текстописец. Таа е автор на музиката, текстот и аранжманот на „10 Љубови“ во соработка со Дамир Пух, додека миксот и мастерингот на албумот се целосно негово дело. „10 Љубови“ е снимен и изработен во GreenRoom Sound студио во Скопје.

Промоцијата на „10 Љубови“ се случи на 21-ви декември, во Филхармонија Кафе Бар, каде присутните за прв пат имаа можност да ги слушнат и да уживаат во песните содржани на албумот.

This image has an empty alt attribute; its file name is natasa-miha-4.jpg

„10 Љубови“ е издаден преку PMG Recordings. Албумот е достапен за слушање на сите стриминг платформи, а љубителите на добрата музика ќе можат ексклузивно да го набават и во CD формат.

Линк до албумот: https://youtube.com/playlist?list=PLd1dEEO6oO17pQCV-8kI4j_QtvfvP76eT

*фотографијата на насловната на албумот, како и двете студиски фотографии се дело на Бојан Стоилковски

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …