(ВИДЕО+ФОТО) ПО НАТПРЕВАРОТ – Францускиот претседател Макрон влегол во соблекувалната на Мароко и направил потег за паметење

Претседателот на Франција Емануел Макрон направи одличен гест по натпреварот меѓу Франција и Мароко (2:0), кога по триумфот на триколорите влезе во соблекувалната на африканската репрезентација и му честиташе на Софијан Амбрабат за одличната игра.
Во таа прилика, Макрон го пофали играчот од средниот ред на Фиорентина пред сите марокански играчи и му порача дека тој е најдобриот играч за врска на целото првенство, што несомнено е голема чест за овој играч и одличен потег на првиот човек на Франција, кој потврди дека спортот ги надминува сите граници и ги зближува луѓето.


Исто така, Макрон им се придружил и на француските фудбалери во соблекувалната кои срдечно го пречекале и заедно го прославиле пласманот во финалето.


Фото: Принтскрин/ YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Откако беше обвинета за фотошопирање фотографии, актерката откри како изгледа без шминка

Откако беше обвинета дека изгледа непрепознатливо на фотографиите, Салма Хајек на Инстаграм го покажа својот …