(ФОТО) Како јас и дечко ми целосно ја трансформиравме цела куќа за 10.000 евра – Промена од под до плафон

Старата трошна куќа од 19 век добила нов изглед, во скандинавски стил. Имено, Хана Хемсберген (28), графичка дизајнерка и нејзиниот партнер Оливер Маршал (28), кој работи како инженер, не можеле да си дозволат да купат нов дом во Солсбери.

View this post on Instagram

A post shared by Hannah (@harnhamhouse)Затоа решиле да купат стара куќа со планови за трансформирање на просторот. Во 2018 година, тие се вселиле во трошна куќа со три спални соби изградена во 1880 година. Потоа тие се зафатиле со реновирање – се сами.

View this post on Instagram

A post shared by Hannah (@harnhamhouse)„Не можевме да си дозволиме да купиме завршена куќа во Солсбери и сакавме да ставиме свој печат на неа“, рекла Хана.

View this post on Instagram

A post shared by Hannah (@harnhamhouse)Како што вели, таа и нејзиниот партнер сами ја завршиле целата работа, а единствена помош имале во тоа што мајстор го проширил прозорецот во кујната.

View this post on Instagram

A post shared by Hannah (@harnhamhouse)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – 300 ПРЕЉУБНИЦИ ГИ ОТКРИЛЕ ПОМОЛНИТЕ ТРИКОВИ СИ КОИ ЈА КАМУФЛИРААТ ИЗМАМАТА: ОВИЕ ДВЕ СТРАТЕГИИ НАЈЧЕСТО ГИ КОРИСТАТ! Една е ТЕШКО да се забележи!

Можеби не сте свесни за тоа, но аферите и изневерувањето во врските и браковите се …