(ВИДЕО) НАД 4 МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ – Млада мајка се обиде да избрка стаорец од дома, нејзиниот сопруг врескаше на комодата со метла во раката…

Глувците и стаорците дефинитивно не се добредојдени гости во домот, а многумина се преплашени од овие глодари.
Кејтлин Фри и нејзиното семејство доживеале вистинска драма кога нивната мачка нашла стаорец под елката.
Мачката се обидела да го фати, но не успеала. Сопругот на Кејтлин се качил на комодата и врескал додека држел метла, а таа направила храбар обид да го исплаши животното.

@littlebluehouse_lbh We had a rat in our Christmas tree!!! Check those Christmas boxes, people!#goteminhisneck #rat #fyp #merrychristmas #clarkgiswald #griswaldfamilychristmas ♬ original sound – Caitlyn Free


Видеото брзо собра речиси пет милиони прегледи.
„Мачорот за малку ќе го фатеше“, „Ми се допаѓа како реши да се погрижи за ситуацијата, а тој е на комодата и вреска“, „Можеме ли само да се занимаваме со тоа што мајката ги презеде работите во свои раце, а господинот левитира“, се само дел од коментарите.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Поранешниот словенечки претседател го продава својот автомобил од 1991 година

Пред неколку дена Борут Пахор се пофали дека неговиот Рено 4 и официјално станал олдтајмер. …