(ВИДЕО) „Ова е вистинскиот ВАР“: Навивач во Катар снимал како го гледа натпреварот на необичен начин

ЕДЕН навивач на натпреварот помеѓу Бразил и Србија во првото коло на Светското првенство во Катар е снимен како го гледа натпреварот со помош на мобилен телефон и двоглед.
Видеото стана хит на TikTok, а објавата беше придружена со коментар дека „ова е вистински ВАР“.

@cristina_balles Let me introduce you the REAL VAR #fyp #foryou #var #worldcup2022 #qatar #qatar2022 #doha #viral ♬ Gangsta’s Paradise (feat. L.V.) – Coolio


Навивачот очигледно бил сместен малку погоре на трибините и успеал да поврзе двоглед и мобилен телефон, а веројатно немал поим дека неговиот изум за внимателно следење на играта ќе го направи познат на TikTok.

Хит на TikTok
„Дозволете ми да ве запознаам со вистински ВАР“, гласи описот на видеото кое го погледнале речиси 29. милиони луѓе, а предизвикал и бројни реакции кај корисниците, од кои некои ќе издвоиме.
„Можеби го бараше Лионел Меси“, „Човекот не е доволно милијардер за да седи во првите редови“, „Всушност многу добар изум, воопшто не ви требаат нови верзии на Samsung и iPhone“, „Човекот живее во 3022 година“, „Можеби снима бразилски навивачки“, „Знаеш дека е богат кога има таков мобилен без никаква заштита на него“, ова се само дел од коментарите под видеото.


Фото: Принтскрин/ТикТок

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 08.02.2023: Не ги потиснувајте вашите желби, постои личност која може да ви удоволи или да ви овозможи добар љубовен третман…

Овен Љубов: Топлите емоции секогаш имаат лековито дејство, затоа внимавајте на вашата сакана личност. Планирајте …