(ВИДЕО) Распродадени концерти и овации на американската турнеја на Владимир Четкар оваа есен

Од американската турнеја на Владимир Четкар останаа уште само две дестинации;
На 30 Ноември тој ќе настапи во Black Cat Jazz Club, најпознатиот џез клуб во Сан Франциско a на 9. Декември во Вест Палм Бич, Флорида во прочуениот Нортон Музеј на Уметноста.

This image has an empty alt attribute; its file name is NYC2.jpg
Владимир Четкар на оваа турнеа досега настапи во Чикаго, Детроит, Кливленд и Њујорк каде концертот беше распродаден неколку дена однапред. За атмосферата на овие концерти каде Четкар се претставува како композитор, аранжер, изведувач (гитарист и вокалист) и бендлидер, ќе оставиме да говорат видеата и сликите.
Њујорк


 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


A post shared by Vladimir Cetkar ( Четкар ) (@vladimir_cetkar)


Кливленд

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Vladimir Cetkar ( Четкар ) (@vladimir_cetkar)

Детроит

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) во пресрет на премиерното гостување: Подготвуваме изненадување какво што моментот и го заслужува!

До премиерната музичка дружба со Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO), остана уште малку, а во пресрет …