(ФОТО) УЖИВА ВО ОДМОРОТ – Јапонецот со транспарент на Мундијалот стана хит на Твитер: „Шефе, фала за две недели одмор!“

Јапонец кој на Мундијалот во Катар пристигнал со интересен транспарент стана хит на Твитер.
„Почитуван шефе, благодарам за двете недели одмор“, напишал тој на транспарентот.
Многу корисници на горе споменатата социјална мрежа ја изразиле својата „љубомора“ затоа што овој човек успеал да го оствари сонот на многумина, т.е. да го гледаат Светското првенство во живо.


Ова, секако, не е прва интересна ситуација од трибините во Катар. Имено, снимките од атмосферата од првиот натпревар кој се одигра меѓу Катар и Еквадор, а заврши неславно за домаќините, го преплавија интернетот, а една од нив се однесува и на Ѓоковиќ.
Некој забележал дека мечот од ВИП делот го гледа човек кој неверојатно наликува на српски тенисер.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ/ВИДЕО) МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: Сочен десерт кој се топи во уста

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за …