(ФОТО) НА УДАР НА КРИТИКИТЕ – Водителка за време на известувањето за СП направила негодување со облеката затоа што била несоодветно облечена

Дебора Секо, бразилска водителка и актерка, предизвикала негодување со нејзината облека за Светското првенство на бразилскиот канал SporTV, а многумина ја нарекле премногу провокативна за ударниот термин.

„Дали е ова модна ревија или Светско првенство? прашал еден гледач.


View this post on Instagram

A post shared by Deborah Secco (@dedesecco)


Други коментирале дека иако им се допаѓа водителката, но дека нејзината облека изгледа несоодветна за спортски настан што се одржува во Катар.
„Вие сте прекрасни, без сомнение, но мораме да почитуваме и да се облекуваме правилно за спортски настан. Уште повеќе кога настанот е во Катар“, „Дали сте запознаени со таа култура? Сосема поинаква од онаа на која сте навикнати“, се некои од коментарите.

View this post on Instagram

A post shared by Deborah Secco (@dedesecco)


Водителката им одговорила на критичарите кои негодувале за нејзиниот избор на облека додека известувала од Светското првенство во Катар.
Секо им одговори на критичарите преку Инстаграм: „Не ми е гајле – јас сум тоа што сум“.

View this post on Instagram

A post shared by Deborah Secco (@dedesecco)


Водителката го следи Светското првенство за бразилскиот канал SporTV во програмата „Tá na Copa“.
Инаку, таа е позната по објавувањето на модни фотографии на својот Инстаграм, на кој има повеќе од 24 милиони следбеници.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

20 ПРАВИЛА НА ВОСПИТУВАЊЕ НА ГОЛЕМИОТ ПЕДАГОГ – МАРИЈА МОНТЕСОРИ: Еве како да го одгледате најдоброто и најспособното дете на светот

Големиот педагог Марија Монтесори знаела како да го воспита најдоброто дете на светот, со само …