(Рецепт) Напиток кој може да ви помогне да се ослободите од холестеролот и вишокот килограми: Се’ што ви треба се четири состојки

Рецепт кој може да ви помогне да се изборите со килограмите
Овој рецепт е направен за да помогне во процесот на намалување на холестеролот и согорувањето на мастите за многу кратко време. За позитивниот ефект на рецептот говори и фактот што дури и лекарите им го препорачуваат на своите пациенти со висок холестерол.
Сите состојки во напитокот се многу здрави и ќе му помогнат на организмот да се бори против низа болести, а во комбинација заедно претставуваат одлично средство за уништување на холестеролот и мастите.

Состојки:
– 2 литри филтрирана вода
– 2 китки магдонос
– 3 лимони
– сода бикарбона
Подготовка:
Исчистете го лимонот со сода бикарбона за да ги отстраните нечистотиите. Прво зовријте ја водата, а потоа оставете да се излади. Исечкајте ги лимонот и магдоносот, па додајте ги во водата. Покријте го садот и чувајте го пијалокот во фрижидер. Загрејте го напитокот следниот ден и спрефрлете го во стаклено шише. Пијте 100 милилитри од овој здрав напиток дневно.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПРЕВЕНЦИЈА – Обрнете внимание: Ова се 4-те први сигнали кои укажуваат на НЕДОСТАТОК НА КАЛИУМ

И’ грчевите и хроничниот замор можат јасно да укажуваат на недостаток на овој елемент…Недостатокот на …