НОБ: Гала оперскиот концерт на Александрина Пендачанска се одложува за 8. март

 Гала оперскиот концерт на светски познатата оперска дива од Бугарија, Александрина Пендачанска, сопран, што беше закажан за 26 ноември 2022 на сцената на Националната опера и балет, поради здравствени причини (сезонски грип) се ОДЛОЖУВА за 8 МАРТ 2023 во 20.00 часот.

Купените билети ќе важат и за новиот датум или можат да се заменат за настан од тековниот репертоар на Националната опера и балет, што ќе се одржи во месец декември 2022 или да побараат рефундација на средствата.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НОБ: На 2. декември изведба на балетската претстава во два чина „Дон Кихот“ од Лудвиг Минкус

На сцената на Националната опера и балет на 2 декември 2022 со почеток во 20.00 …