ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ВРЕМЕН РЕЖИМ НА УЛИЦА ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ

ЈП Улици и патишта Скопје известува дека утре 25.11.2022година од 8.30часот до 16.00часот поради извршување на градежни активности за реконструкција на улицата Тодор Александров на потегот од ИЗИИС до последна автобуска постојка број 3 ќе биде воведен времен сообраќаен режим.

Екипите на ЈП Улици и патишта Скопје ќе го асфалтираат овој потег со втор слој асфалтна маса ЕСМ и поради асфалтирањето целиот овој потег ќе биде затворен за сообраќај и обележан со соодветна сигнализација и истиот ќе важи до завршување на градежните работи.


ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ин Мемориам: По долго боледување почина проф. др. Јовица Угриновски

По тешко боледување на 77 годишна возраст почина проф. др. Јовица Угриновски. Со огромна жалост …