(ВИДЕО) Несекојдневна муштерија: Ова куче избира и купува намирници на пазар

Ова куче стана вистинска сензација
Кучето е најдобар пријател на човекот, а за тоа зборува и ова видео. Имено, преслаткото куче од видеото сам оди на пазар и избира овошје и зеленчук за купување. Видеото стана вистинска сензација, а тренираниот волчјак од видеото ги освоил симпатиите на сите гледачи.


Симпатичното куче со шепа го избира токму она што го сака, а продавачите со насмевка го пакуваат тоа што тој го избрал. Под ова видео имаше коментари од ентузијастички гледачи кои биле воодушевени од интелигенцијата на ова прекрасно куче.

Фото: Принтскрин/TikTok/Daily Loud


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 29.11.2022: Изгледате носталгично и премногу размислувате за нечие отсуство. Чувствувате жалење за некои пријатни или далечни спомени…

Овен Љубов: Ви недостасува воздржаност или емоционална дискреција во блиските контакти. Понекогаш работите ги гледате …