Кај помладите генерации сексуалниот жар згаснал, а овие три навики во сексот веќе не се во мода

Одредени однесувања за време на сексуалниот чин одамна излегле од мода, а како што вели терапевтот Трејси Кокс, помладите генерации го изгубиле сексуалниот жар, и почнале да ги толкуваат интимните односи на поинаков начин.
Во продолжение прочитајте кои сексуални навики се изгубени.

Долга предигра
Во денешниот модерен свет, сè завршува во лет. Луѓето немаат време еден за друг, па поради овој начин на живот страда и сексот. Денес се што е побрзо е подобро, па долгата предигра е нешто што излезе од мода.


Тантрички секс
Тантричкиот секс е древна хинду практика која вклучува бавна интимност, чија главна цел е поврзување на телото и умот. Медитација, контрола на дишењето, одложување на климаксот и еротска масажа се само дел од начините за тантрично водење љубов. Истражувањата покажале дека луѓето повеќе немаат време за такви сексуални активности, па затоа и изгубиле интерес.

Секс пред спиење – во кревет
Луѓето веќе немаат време за галење, особено младите. Покажувањето емоции се смета за форма на слабост, а интимните односи пред спиење одамна се изгубени кај помладата генерација.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПРЕВЕНЦИЈА – Обрнете внимание: Ова се 4-те први сигнали кои укажуваат на НЕДОСТАТОК НА КАЛИУМ

И’ грчевите и хроничниот замор можат јасно да укажуваат на недостаток на овој елемент…Недостатокот на …