(ФОТО) После ова не треба да се чудиме зошто се децении пред нас: Јапонците од првиот ден на Светското ги украдоа симпатиите на целиот свет!

Тоа го можат само Јапонците. Иако Јапонија не играше на првиот ден од Светското првенство, туку играа Катар и Еквадор, нивните навивачи по завршување на мечот го чистеле ѓубрето од трибините, кое го оставија фановите на двете селекции.

This image has an empty alt attribute; its file name is japonci-cistat-1.jpg


This image has an empty alt attribute; its file name is japonci-cistat-2.jpg

Ова наиде на големо изненадување кај домашните фанови кои постојано ги прашувале зошто тоа го прават, тие одговориле дека Јапонците не оставаат ѓубре, па макар тоа не било и нивно.


This image has an empty alt attribute; its file name is japonci-cistat-3.jpg

Извор:markukule


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ/ВИДЕО) МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: Сочен десерт кој се топи во уста

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за …