Должината на ПРСТИТЕ открива многу за вашиот карактер: Споредете ја должината на показалецот и средниот прст и дознајте нешто ново за себе!

Споредете ја должината на показалецот и средниот прст и дознајте нешто ново за вашиот карактер.

1. Шармантни и прагматични луѓе
Велат дека луѓето чиј прст до малиот е подолг од показалецот се многу убави. Тие зрачат со шарм што другите луѓе го сметаат за неодолив. Покрај тоа, тие се одлучни и вредни, дури и агресивни, а преземањето ризици не им претставува проблем. Нивните професии се главно: војник, инженер, математичар, а многу се успешни и во некои рекреативни активности како што се решавање крстозбори или играње шах. Научниците открија дека луѓето со подолг прст до малиот од показалецот заработуваат и повеќе пари. Луѓето со ваков прст се предиспонирани да спортуваат.


2. Самоуверени луѓе
Луѓето со покуса должина на домал прст од показалецот се полни со самодоверба, но понекогаш знаат да бидат арогантни. Уживаат во самотија и не сакаат кога некој им пречи во слободното време. Тие не се тип на личност што го прави првиот потег кога е во прашање врската, но секогаш го прифаќаат и ценат вниманието што го добиваат од другите.

3. Мирни личности
Луѓето чија должина на домал прст и показалец се исти се мирни и им е непријатно кога ќе се најдат во конфликт. Добро се организирани и се трудат да имаат добри односи со сите. Во врските се верни, полни со нежност и грижа за партнерот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПРЕВЕНЦИЈА – Обрнете внимание: Ова се 4-те први сигнали кои укажуваат на НЕДОСТАТОК НА КАЛИУМ

И’ грчевите и хроничниот замор можат јасно да укажуваат на недостаток на овој елемент…Недостатокот на …