(ФОТО) Роналдо е првиот човек со 500 милиони следбеници на Инстаграм

Најблиску до неговиот број на следбеници е Лионел Меси, кој моментално има 376. милиони следбеници на оваа социјална мрежа
Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо во понеделникот стана првата личност која достигна 500 милиони следбеници на Инстаграм.
Најблиску до неговиот број на следбеници е Лионел Меси, кој моментално има 376. милиони следбеници на оваа социјална мрежа.
Двајцата играчи имаат повеќе следбеници од светски познатите личности како Кајли Џенер, Селена Гомез и Двејн Џонсон.

This image has an empty alt attribute; its file name is kristijano-instagram-546x1024.jpg


Кајли Џенер има 372. милиони следбеници, четири милиони помалку од Меси. Селена Гомез ја следат 357. милиони луѓе.
Двејн Џонсон има 348. милиони следбеници на Инстаграм.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Македонија ја победи Малта но со многу мака

Македонската фудбалска репрезентација со многу мака дојде до победа против Малта на стартот на квалификаците …