(ВИДЕО) Од грдо пајче до убавица: Тиктокерка покажала трансформација со помош на шминка

Многумина се во шок, а на многумина им се допаѓа
Шминката го разубавува лицето, но има и многу луѓе кои го трансформираат своето лице до непрепознатливост.
Една од нив е популарната тиктокерка Џеси Волк. Таа во неколку наврати ги презентирала своите трансформации.

@jesthejemini Replying to @Kendallmarie #SephoraGiveOrKeep #makeuptransformation #trusttheprocess #beforeandafter #transformation #glowup ♬ SUPER FREAKY GIRL X I KNOW YOU WANT ME BY ALTEGO – ALTÉGO


Во видеото кое собра над 16 илјади лајкови, таа се појавува целосно без шминка, покажувајќи неправилности на лицето и разбушавена коса врзана во неуредна пунџа.
Потоа, со „I Know You Want Me“ на Питбул што свири во позадина, таа се трансформира во убавица со чиста кожа и истакнати очи со светол кармин на усните. Косата ја навиткала во лесни бранови.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пораката на Сара Џесика Паркер за стареењето ќе влијае на вашата перспектива за убавината: „Не ја гледам смислата во обидот да не го прифатите одминувањето на времето“

Сара Џесика Паркер има 57 години и се чувствува одлично во шестата деценија. Актерката истакнува …