SAVE THE DATE: Официјално на 30ти ноември по 5ти јубилеен пат ќе се одржи изборот „Мажи на годината“ поддржан од Casinos Austria

По успешните четири години на Мажи на Годината во Македонија, организаторите од Џентлмен Магазин официјално го најавија и јубилејното 5-то издание на официјалниот избор на најуспешните мажи во Македонија за 2022 година кој ќе се одржи на 30 ноември во Хотел Хилтон.
Настанот којима за цел да ги награди успешните мажи во Македонија, да ги мотивира да се развиваат како на личен, така и на професионален план, настан кој ги поттикнува мажите да излезат од својата комфор зона, да вложуваат во својот развој, да вложуваат во квалитетен живот во оваа држава, веќе се препознава во јавноста. Знаејќи дека токму ноември е месцот за поддршка на машкото здравје, оваа манифестација прерасна во традиција, и годинава не отсапува од истата.
Оваа година, официјален поддржувач и генерален спонзор на настанот е Casinos Austria International Macedonia кои како опшествено одговорна компанија која вложува во општеството ја препозна идејата и застанта позади самиот настан да продолжи да ги претставува успесите на џентлмените во нашата држава.
“Особено сме горди што успеавме настанот Мажи на Годината да го направиме во традиција и што јавноста ја препознава со нашата идеја и навистина добро ја прифати. Оваа година ќе биде навистина посебна, поради тто е нашето јубилејно 5-то издание и поради тоа сакаме настанот да го подигнеме на уште едно повисоко ниво. Сакаме да искажеме голема благодарност доCasinos Austria International Macedonia кои се генерален спонзор на настанот и застанаа позади нас. Воодушевувачката мисијана Casinos Austria не е само привлекувањеновиклиенти, туку и да се помогне секаде каде што е потребно. Сведоци сме на бројните донации за ранливите категории на граѓани, помошта во спортот, здравството и сл. Токму поради општествената одговорност, имаме чест да бидат дел и од настанот, и заедно да ги наградиме успешите мажи кај нас„-изјавија организаторите.
Како и секоја година, така и оваа, ќе се одбираат мажите на годината во 13 категории, од комисија составена од 25 членови кои се задолжени да ги разгледаат сите критериуми при одлуката во гласањето.
Оваа година организаторите најавуваат одличен настан со богата забавна програма.Не го пропуштајте најдобриот настан посветен на мажите во Македонија.Се гледамена 30 ти ноември во Хотел Хилтон со почеток од 20:00 часот!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Докторите шокирани од промените кај научникот, кој минал три месеци во океанот: Се подмладил 10 години!

Пензионираниот лекар на американската морнарица Џозеф Дитури (55) поминал повеќе од три месеци во капсула …