(ФОТО) ПРИЈАТЕЛКА Ѝ ДОНИРАЛА БУБРЕГ А ТАА НИТУ ДА ЈА СПОМЕНЕ: Сите се ШОКИРАНИ од потегот на пејачката, а нејзиното ОПРАВДУВАЊЕ е СКАНДАЛОЗНО!

Во документарецот за животот на пејачката и актерка Селена Гомез „Selena Gomez: My Mind and Me“ не се споменува една важна личност – девојката која го донираше својот бубрег и и’ го спаси животот.
Гореспоменатиот документарен филм ги прикажува последните шест години од животот на Селена Гомез, како и нејзината борба со лупус, автоимуна болест која предизвикува природната имунолошка одбрана на телото да го напаѓа здравото ткиво.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)


Поради лупус, Селена Гомез имаше трансплантација на бубрег во 2017. година, таа се бореше со депресија и биполарно растројство. Хуманиот гест на нејзината поранешна пријателка и колешка Франка Рајза воодушеви многумина, а пејачката со години ја нарекуваше нејзината сестра.
Сепак, во филмот Франка не се споменува. А Селена ја именуваше Тејлор Свифт за нејзина единствена вистинска пријателка во интервју за американскиот магазин Rolling Stone.
„Никогаш навистина не се вклопив во кул групата славни девојки. Мојата единствена пријателка во индустријата е навистина само Тејлор“, рекла Селена, која потоа зборувала за нејзината борба со болеста и трансплантацијата, без да ја спомене Франка.


This image has an empty alt attribute; its file name is selena-gomez-so-drugarkata-2.jpg

Изневерената пријателка ја споделила изјавата на Селена Гомез за Тејлор Свифт со коментар: „Интересно“, а потоа ја избришала од Инстаграм.
Селена потоа објавила видео на TikTok во кое зборува за овој потег, велејќи: „Жал ми е што не ги спомнав сите луѓе што ги познавам“, што дополнително ја налути јавноста.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Francia Raísa (@franciaraisa)

Летово Франка зборувала за тоа колку донирањето бубрег и го променило животот: „Бидејќи имам еден бубрег што функционира и ми делува како филтер за моето тело, морам да внимавам што јадам и не можам да внесувам многу протеини. Јадам многу, но морам и да ја џвакам храната што ми отежнува да јадам и не можам да се здебелам“.
Рајса и замерила на Селена за враќањето на алкохолот по операцијата. Што и да се случило меѓу нив, потегот на Селена Гомез негативно изненади многумина.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што ја одредува СУДБИНАТА на човекот? Десет цитати од познат психолог кои можат да дадат одговор

Познат психолог открива што е тоа што, според него, ја одредува судбината на речиси секој …